آدرس: تهران، خیابان میردادماد، خیابان البرز، خیابان قبادیان شرقی، پلاک 2، طبقه 2، واحد 5
تلفن تماس:
02126323376
پست الکترونیک:
info@mahanit.ir

قیمت اجرای سقف وافل

برای تخمین قیمت اجرای سقف وافل باید موارد متعددی را نظیر زمان، مواد به کار رفته در ساخت سقف، تعمیرات و... در نظر بگیریم. ممکن است هزینه‌ی نهایی به کار بردن سقف وافل در ساختمان بیش‌تر از سقف‌های معمولی باشد، اما به دلیل جلوه‌ای که یک سقف وافل به نمای خانه می‌بخشد، استحکام بیش‌تر و سایر مزیت‎‎های این نوع سقف‌ها می‌توان گفت قیمت اجرای سقف وافل کاملا در تناسب با ویژگی‌های مورد نیاز مشتریان است. موضوع مهم در اجرای سقف وافل، درک مشتری از طرح و موادی است که برای ساختن سقف خود نیاز دارد، با دانستن این موضوع افراد دیگر هنگام تسویه حساب به خاطر بالا بودن هزینه‌ی کل غافلگیر نخواهند شد.

قیمت اجرای سقف وافل

آنچه سقف‌های وافل را از سقف‌های معمولی متمایز می‌کند، الگوی ساخت آن‌هاست.

سقف وافل چیست؟

آنچه سقف‌های وافل را از سقف‌های معمولی متمایز می‌کند، الگوی ساخت آن‌هاست. مهم نیست مواد سازنده‌ی این سقف‌ها چه باشد یا قیمت اجرای سقف وافل در نهایت چه‌ قدر تمام شود، همه‌ی سقف‌های وافل دارای یک نمای سه بعدی عمیق یا کم عمق هستند. شکل نهایی سقف وافل مانند یک جعبه تو رفتگی دارد و گاهی با نام تابوت نیز از این سقف‌ها یاد می‌شود.

چرا سقف‌های وافل محبوب هستند؟

با گذشت زمان چیزهای زیادی مانند تکنولوژی، نیازهای مردم، خانه‌ها و البته طراحی داخلی ساختمان‌ها تغییر کرده‌اند. دلایل خوب زیادی برای استفاده از سقف‌های وافل وجود دارد. در گذشته برای به کار بردن سقف وافل مجبور بودند سنگ‌ها را تراش دهند، اما امروزه می‌توان از تیرک‌هایی با جنس مختلف استفاده کرد. برای تخمین قیمت اجرای سقف وافل ابتدا مزایای استفاده از این سقف‌ها را بررسی می‌کنیم:

• اولین مزیت سقف‌های وافل، پنهان کردن نقص‌های ساختاری ساختمان است. در صورتی که ساختمان نیاز به تعمیر داشته باشد هنگام نصب سقف، این مورد بر قیمت اجرای سقف وافل هم تاثیر دارد.

• اگر ساختمان از ارزش تاریخی برخوردار باشد، نصب سقف وافل اصالت آن بنا را بالاتر می‌برد. پس قیمت اجرای سقف وافل هر چه باشد، در نهایت به نفع صاحب خانه است زیرا این سقف‌ها موجب بالا رفتن ارزش خانه می‌شوند.

• سقف‌های وافل بافت نمایشی و جذابیت‌های معماری را به بنا اضافه می‌کنند.

• سقف‌های وافل بهترین انتخاب برای ساختمان‌هایی با سقف بلند هستند. زیرا تیرک‌هایی که در سقف به کار می‌رود، فاصله‌ی آن را از زمین کم‌تر می‌کند.

• برای همه‌ی اتاق‌های خانه مناسب هستند. یعنی از اتاق پذیرایی و غذاخوری گرفته تا آشپزخانه و زیرزمین، می‌توان از این سقف‌ها استفاده کرد.

• تنوع طرح و شکل سقف‌های وافل بسیار زیاد است.

• در اتاق‌هایی با سقف کوتاه، مانند زیرزمین، که معمولا نیاز به مخفی کردن مجرای سیم‌ها و یا لوله‌ها دارند، می‌توان با نصب کاشی‌هایی در سقف، دسترسی آسان به تجهیزات را فراهم کرد.

• اگر از پنل سقف وافل مناسب استفاده شود، می‎توان سقف اتاق‌هایی که فاصله‌ی متوسط از زمین دارند را مرتفع‌تر نشان داد.تخمین قیمت اجرای سقف وافل

قیمت اجرای سقف وافل به مواردی بستگی دارد که در زیر بیان کرده‌ایم:

1- هزینه‌ی تحویل مواد اولیه

این مورد شامل هزینه‌ی تحویل تجهیزات و خدمات مورد نیاز است. قیمت اجرای سقف وافل در صورتی که فرد شخصا اقدام به نصب سقف کند شامل این مورد می‎شود، در غیر این صورت ممکن است گروه نصب کننده‌ی سقف هزینه‌ی جابجایی تجهیزات را روی صورت حساب به مشتری تحویل دهند.

2- هزینه‌های مربوط به آماده کردن محل کار

این مورد شامل هزینه‌ی حفظ ساختارها، مواد و اجزای موجود در سقف است.

3- زمان انجام کار

قیمت اجرای سقف وافل به زمانی که طول می‌کشد تا کار نصب سقف به اتمام برسد بستگی دارد. البته این مورد به تیم کاری که برای نصب سقف انتخاب می‌شود هم وابسته است. اگر فرد شخصا کار نصب را به عهده بگیرد، زمان انجام کار بیش‌تر می‌شود و چه بسا قیمت اجرای سقف وافل هم به خاطر بی‎تجربگی یا نابلدی فرد بالاتر برود.

4- تعمیرات

قیمت اجرای سقف وافل به هزینه‌های مربوط به حذف، جابه‌جایی، تعمیر یا اصلاح سیستم‌های موجود در چارچوب سقف مانند سیم‌های برق و لوله‌کشی ساختمان هم وابسته است.

5- اصلاحات

این مورد شامل هزینه‌های آزمایش و اصلاح مواد خطرناکی مانند آزبست، سرب و... است. قیمت اجرای سقف وافل در این مورد هم بیش‌تر به تیم خدماتی مورد انتخاب فرد بستگی دارد.6- هزینه پیمانکاری

هزینه‌های مربوط به سازماندهی و نظارت بر اجرای سقف وافل توسط یک پیمانکار عمومی حدود 13تا 22 درصد بر قیمت سقف وافل اضافه می‌کند.

7- مالیات

این بخش شامل مالیات فروش مواد می‌شود که مشتری هنگام تسویه‌ی صورت حساب آن را پرداخت می‌کند.

8- مجوز

هزینه‌ی دریافت مجوز و بازرسی برای پروژه‎های بزرگ هم روی قیمت اجرای سقف وافل محاسبه می‌شود.

موارد ذکر شده عوامل موثر بر قیمت اجرای سقف وافل بودند، ولی قیمت نهایی و کلی استفاده از سقف وافل برای ساختمان به این هزینه‌ها محدود نمی‌شود. علاوه بر قیمت اجرای سقف وافل مشتریان باید هزینه‌های زیر را هم در هنگام خرید سقف وافل پرداخت کنند:

• هزینه‌ی مواد اولیه به کار رفته در ساخت تیرک‌ها: این هزینه با توجه به مواد به کار رفته در ساخت تیرک‌ها (چوپ، MDF، پلاستیک) متفاوت است.

• ابعاد اتاقی که قرار است سقف وافل در آن نصب شود.

• رنگ و طرح تیرک‌ها و سقف وافل

• وسایل جانبی که برای تزئین سقف به کار می‌رود، مانند چراغ، لوستر و...

• یک‌طرفه و یا دوطرفه بودن قالب سقف وافل

جمع‌بندی

همان‌طور که گفته شد، قیمت اجرای سقف وافل بیش‌تر از همه به روش نصب سقف بستگی دارد. تخمین این قیمت در صورت انتخاب روش نصب خیلی آسان‌تر خواهد شد. در نهایت استفاده از مشاوره‌ های مراکز خدماتی و تولید سقف‎های وافل برای مشتریان بسیار سودمند خواهد بود.

در حال حاضر ویدئو برای این پروژه وارد نشده است.