آدرس: تهران، خیابان میردادماد، خیابان البرز، خیابان قبادیان شرقی، پلاک 2، طبقه 2، واحد 5
تلفن تماس:
02126323376
پست الکترونیک:
info@mahanit.ir

قیمت قالب سقف وافل

در هر خانه‌ای اتاق‌های متعددی با دکوراسیون مختلف وجود دارد. یک عامل موثر در تزئین هر یک از این اتاق‌ها، نوع سقف است. افرادی که برای ساختمان خود سقف‌های وافل را انتخاب می‌کنند، معمولا درباره‌ی قیمت قالب سقف وافل کنجکاو هستند. اما نمی‌توان یک قیمت مشخص برای این سقف‌ها در نظر گرفت، زیرا قیمت قالب سقف وافل به عوامل متعددی مانند جنس چوب، طراحی سقف، یک‌طرفه یا دوطرفه بودن قالب‌ها و موارد دیگری بستگی دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. مهم‌ترین نکته برای خرید سقف وافل، انتخاب طراحی مورد نیاز است. بعد از برنامه‌ریزی دقیق و انتخاب طرح موردنظر، می‌توان قیمت قالب سقف وافل را تعیین کرد.

قیمت قالب سقف وافل

قالب سقف وافل سازه ای جدید، زیبا، خلاقانه در امر ساختمان سازی است که این روزها بسیار طرفدار پیدا کرده است. سقف مشبک وافل مزایای زیادی نسبت به دیگر قالبها و سازه ها دارد. به همین خاطر تصمیم گرفتیم در این مقاله درباره قیمت این سقف صحبت کنیم که بحث مهمی در زمینه ساختمان سازی به شمار می آید.

موارد موثر در قیمت قالب سقف وافل

در زیر مراحلی که برای تعیین قیمت قالب سقف وافل باید طی شود، را آورده‌ایم:

مرحله‌ی اول

قبل از هر چیز باید اندازه‌ی سقف اتاق مشخص شود. با استفاده از وسایلی ساده می‌توان سقف اتاق را اندازه گرفت. باید مکان و تعداد چراغ‌هایی که قرار است روی سقف نصب شوند هم مشخص شود. با انجام این کار می‌توان تا حدودی شکل و طرحی که برای سقف اتاق نیاز است را تصور کرد.مرحله‌ی دوم

در این مرحله باید جنس تیرک‌هایی که قرار است در سقف به کار برود، مشخص شود. جنس تیرک‌ها تاثیر زیادی روی قیمت قالب سقف وافل دارد. مواد مختلفی برای ساخت تیرک‌ها استفاده می‌شود و گزینه‌های زیادی برای انتخاب در دسترس افراد قرار دارد. برای مثال استفاده از MDF برای ساخت سقف وافل به خاطر قیمت کم‌تر و استحکام مناسب، می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها باشد. بعضی افراد هم ممکن است به تخته‌های پلاستیکی علاقه داشته باشند اما محبوب‌ترین، زیباترین و البته گران‌ترین گزینه‌ی موجود، چوب واقعی است. چوب‌ها به دلیل رنگ طبیعی و استحکامی که دارند، معمولا یکی از پرکاربردترین مواد برای ساخت تیرک‌های سقف هستند. البته قیمت قالب سقف وافل در صورت انتخاب چوب، افزایش می‌یابد. قیمت چوب‌های سخت مانند چوب درخت ماهوگان، بلوط قرمز و گیلاس معمولا بیش‌تر است، ولی اگر تمایل دارید با قیمتی مناسب از چوب استفاده کنید، می‎ توانید چوب درخت ‎های کاج و صنوبر را برای سقف وافل خود به کار ببرید.

مرحله‌ی سوم

در این مرحله قیمت قالب سقف وافل به وسایل جانبی که برای سقف در نظر گرفته می‌شود، بستگی دارد. برای مثل ممکن است به کاشی‌های تزئینی، چراغ‌های تعبیه شده در سقف، رنگ‌آمیزی سقف، لوستر و سایر موارد تزئینی علاقه‌مند باشید. با انتخاب هر یک از این وسایل طرح و البته قیمت قالب سقف وافل تغییر پیدا می‌کند.

مرحله‌ی چهارم

در این مرحله نصب سقف انجام می‌گیرد و می‌توان قیمت قالب سقف وافل را برآورد کرد. با توجه به روش نصب (نصب از طریق گروه‌های حرفه‌ای و یا نصب به صورت شخصی) قیمت قالب سقف وافل متغیر خواهد بود.

علاوه بر این چهار گام، موارد دیگری هم بر قیمت قالب سقف وافل موثر هستند. این موارد را در ادامه با هم بررسی می‌کنیم.

طرح سقف وافل

یکی از بزرگ‌ترین جذابیت‌های سقف‌های وافل، تطبیق‌پذیری آن‌ها است. به شکلی که امکان هماهنگ ساختن سقف‌های وافل با هر نوع طراحی یا سبک معماری وجود دارد.سبک‌های معماری محبوب عبارتند از:

سبک مدرن:

برای تطبیق با چنین سبک معماری، می‌توان با استفاده از MDF یک سقف ساده و مدرن طراحی کرد. چنین سقفی عایق صدا دارد، در طراحی آن از خطوط ظریف استفاده می‌شود و قیمت قالب سقف وافل هم مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد شد.

سبک سنتی:

برای هماهنگی با این سبک می‌توان از چوب‌هایی مستحکم با رنگ‌های تیره استفاده کرد. طراحی چنین سقفی درست مانند مدل‌های دوره‌ی سنتی، شامل طراحی مجلل همراه با جزئیات ظریف به کار رفته در آن است. برای ساخت این سقف‌ها از قالب‌سازی و حکاکی استفاده می‌شود. نتیجه‌ی این طراحی یک سقف لوکس، البته با قیمت قالب سقف وافل زیاد است.

اشکال مختلف:

هنگامی که برای ساخت سقف وافل از MDF استفاده می‌شود، امکان طراحی سقف‌هایی مربعی، مستطیلی و با شکل‌های مختلف دیگر وجود دارد. برای مثال سقف‌های دایره‌ای و هشت‌ ضلعی طرفداران زیادی دارند و به راحتی می‌شود به چنین سقف‌هایی دست پیدا کرد. قیمت قالب سقف وافل هم به خاطر به کار بردن MDF کم‌تر از سقف‌های ساخته شده به سبک سنتی می‌شود.

نصب سقف وافل

همان‌طور که گفته شد نصب سقف وافل بر قیمت قالب سقف وافل موثر است. مطمئنا اگر فردی شخصا اقدام به نصب سقف خانه‌ی خود کند، هزینه‌ی کم‌تری هم برای سقف وافل می‌پردازد، ولی از آنجایی که نصب سقف وافل یک کار دقیق است، ممکن است به خاطر نیاز به استفاده از نردبان، خطراتی برای ایمنی افراد بی‌تجربه به همراه داشته باشد. در نتیجه نصب سقف وافل برای یک فرد غیرمتخصص ممکن است چند هفته طول بکشد ولی برای یک تیم حرفه‌ای زمان لازم برای انجام این پروسه به چند روز تقلیل می‌یابد. همچنین ممکن است هنگام نصب سقف نیاز به انجام کارهایی اضافه مثل تعمیرات ضروری سقف و یا لوله‌کشی و... وجود داشته باشد. هر گونه اشتباه در تعمیر و یا نصب سقف وافل بعدها هزینه‌های اضافی به همراه دارد. پس اگر تجربه‌ی کافی برای این کار ندارید بهتر است هزینه‌ی نصب را هم به قیمت قالب سقف وافل خود اضافه کنید.جمع‌بندی

قیمت قالب سقف وافل طی یک پروسه‌ی انتخابی دقیق مشخص می‌شود. بعد از انتخاب تمام موارد گفته شده، اگر تصمیم گرفتید برای نصب سقف وافل خود از تیم‌های حرفه‌ای استفاده کنید، می‌توانید با یک سرچ ساده در اینترنت شرکت‌های زیادی را که در این مورد مشاوره و خدمات به مشتریان ارائه می‌دهند پیدا کنید. بهتر است قبل از اعتماد به هر یک از این شرکت‌ها، تحقیقات لازم را انجام دهید.

در حال حاضر ویدئو برای این پروژه وارد نشده است.