تلفن تماس:
09129317464 - 09129317972
پست الکترونیک:
info@mahanit.ir

لیست مقالات

مقاومت فشاری بتن

رابطه حدودی بین عیار سیمان و مقاومت فشاری مشخصه بتن : در حقیقت هیچ رابطه مشخص و تعریف شده ای بین رده مقاومت بتن و....

سقف waffle در مسیر توسعه

سقف waffle یا سقف شبکه ای، از شیرینی وافل که مشبک است الهام گرفته شده است. این سقف را با کنار هم قرار دادن قالبها می سازند. جنس قالبها پلاستیکی یا کامپوزیت است تا بتوان پس از خشک شدن و آماده شدن سقف آنها را جدا کرد.

این مقاله را بخوانید تا بیشتر با این سقف که دارای طراحی پیچیده اما اجرای ساده هست، آشنا شوید.

آشنایی با سقف وافل

سقف و الزامات آن از جمله اساسی ترین و شاید یکی از مهم ترین عناصر یک ساختمان است که در فضای مهندسی عمران همواره توجهی ویژه بر آن بوده است. مقوله ای که همواره سعی در بهبود ساختار آن با توجه به شرایط مکانی، نوع بنا، برآورد هزینه و سرعت در ساخت بوده است. دراین مقاله می خواهیم در مورد سقف وافل صحبت کنیم.

صفر تا صد طراحی سقف وافل

سقف وافل از جمله ایده ها در معماری سقف می باشد که با ایجاد یک شبکه از قالب های مکعبی در کنار هم، می تواند یک ساختار مشبک گونه از یک سقف را ارائه دهد. این مقاله درباره چگونگی طراحی سقف وافل می باشد.

در ادامه به صورت کامل درباره طراحی سقف وافل و فاصله ستون ها در سقف وافل خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

مراحل قالب بندی سقف وافل چیست؟

قالب بندی سقف وافل اگر چه با توجه به عدم استفاده از میلگردهای نگهدارنده می‌تواند وزن بسیار کمتری به نسبت دیگر انواع سقف ها داشته باشد، اما به جهت بالاتر بودن هزینه‌های اجرایی خیلی در مصارف عام مورد استقبال نیستند.

در ادامه به بررسی زیرسازی سقف وافل خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

مقایسه قیمت اجرای سقف وافل با سایر سقف ها

در این گفتار قصد آن را داریم که به بررسی و مقایسه قیمت اجرای سقف وافل به نسبت دیگر انواع سقف بپردازیم. اما قبل از ورود به این مقایسه، شاید بهتر باشد که با سقف وافل و مفهوم اجرایی آن آشنا بشویم، همچنین حداکثر دهانه سقف وافل را نیز مورد نقد و بررسی قرار خواهیم داد.

یکی از مهمترین عوامل حداکثر دهانه سقف وافل میباشد که باید به آن توجه نمایید.

سقف سازه‌ای دال بتنی یک طرفه

امروزه سقف ساختمان‌ها به روش های متنوعی ساخته می‌شود، چرا که سقف‌ها کاربرد های مختلفی دارند از سقف ساختمان‌های مسکونی ، تجاری، صنعتی گرفته تا پارکینگ و بام باغ‌ها که چندین سال اخیر رواج بسیاری یافته‌اند. مهندسین این عرصه با بررسی دقیق نیاز‌های پروژه مورد نظر، مناسب‌ترین نوع سقف سازه‌ای از نظر تحمل بار و فشار را انتخاب می‌کنند. یکی از انواع سقف سازه‌ای، دال بتنی یک طرفه است که ما قصد داریم در مورد آن توضیحاتی ارایه دهیم.

سقف گرین وافل چیست؟

در دهه‌های گذشته، سقف گرین وافل برای افزایش گرمای اتاق‌های خاص خانه به کار می‌رفت که اغلب برای پذیرایی از مهمانان از آن‌ها استفاده می‌شد. به عنوان مثال: سالن‌ها، كتابخانه‌ها، دفاتر اداری، اتاق‌هاي كنفرانس و... امروزه مردم از این نوع سقف‌ها در اتاق‌های معمولی خانه مانند اتاق خواب، اتاق نشيمن و آشپزخانه هم استفاده مي‌كنند.

همه چیزهایی که باید درباره سقف بتنی پیش تنیده بدانید

ساخت مسکن یکی از مهم‌ترین نیازهای اولیه است که با توجه به اهمیت آن، فناوری‌های ساخت آن در طول تاریخ بطور پیوسته پیشرفت کرده‌ است. امروزه یکی از مصالح مورد استفاده برای ساخت سقف ساختمان‌ها، سقف بتنی پیش تنیده است که کاربردهای زیادی در ساخت ساختمان‌های امروزی دارد.

سقف کامپوزیت عرشه فولادی

سقف کامپوزیت عرشه فولادی یکی از شیوه های محبوب برای ساخت انواع بناها می باشد که دارای ویژگی ها و مزیت های مخصوص به خود است.

دال بتنی دو طرفه در ساختمان‌سازی

دال یک کلمه فرانسوی است که به معنای تخته سنگ می باشد. اما در واقع دال یکی از اجزای انواع ساختمان ها می باشد.

همه چیز درباره قالب سقف بتنی

تغییراتی که روش ساخت سقف‌ها در طی چند دهه اخیر داشته‌اند بسیار چشم‌گیر بوده است. زیرا با گذر زمان کاربرد سقف‌ها نیز تغییر کرده است .

سقف کامپوزیت کرومیت

امروزه انواع گوناگونی از متریال ها برای ساخت و ساز ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از آنها به شکل ساختمان های اسکلت آهنی و برخی دیگر به صورت بتن هستند.

پیمانکار سقف وافل

آنچه سقف‌های وافل را از سقف‌های معمولی متمایز می‌کند، الگوی ساخت آن‌هاست.

همه چیز درباره سقف مجوف

کلمه مجوف به معنای تو خالی بوده و سقف مجوف به سقفی گفته می شود که دارای حفراتی داخل خود باشد که از حفرات به منظور های مختلف در ساختمان سازی استفاده می شود. مزایای استفاده از آن بسیار زیاد است و ما در این مقاله سعی داریم تا مختصری در این باره صحبت کنیم.

همه چیز درباره سقف تیرچه بلوک درجا

سقف، یک جزء از ساختمان است که اهمیت زیادی برای سازندگان دارد و نمونه‌های متفاوتی از لحاظ جنس و شکل‌ و طرح‌ دارد.

دال بتنی وافل

در حالی که عمر سازه دال وافر به شکل امروزی از چند دهه تجاوز نمیکند، اما شواهدی و قراین از وجود سقف وافر در مجموعه آکروپلیس خبر میدهند.

نکاتی درباره قیمت سقف وافل

هر روزه اشکال گوناگونی با همان مصالح سابق و کمی تغییرات در آن توانسته‌اند نیاز برج سازان را برآورده کنند. یکی از این ابتکارات در حوزه ساختمان سازی سقف وافل است. ابتدا برای آشنایی با این محصول سعی می‌کنیم توضیح کوتاهی برای آن ارائه دهیم.

سقف وافل در دسته سقف‌های دال محسوب می‌شود. در حالی که سقف‌های دال به صورت تخت می‌باشند، در سقف وافل با استفاده از قالب‌هایی مستطیلی یا مربعی شکل که مانند قابلمه بوده و از جنس کامپوزیت می‌باشد، استفاده می‌شود. در نهایت زمانی که قالب‌ها را از مصالح (بتن و در مواردی ترکیباتی به بتن اضافه می‌شود) جدا می‌کنند، در سقف تو رفتگی و برآمدگی‌هایی ایجاد می‌شود. نام این نوع سقف به خاطر همین شکل نهایی ایجاد شده، وافل نامیده می‌شود. سقف وافل به دو صورت یک طرف و دو طرفه می‌باشد.

نکات خیلی مهم در قیمت قالب سقف وافل

قالب سقف وافل سازه ای جدید، زیبا، خلاقانه در امر ساختمان سازی است که این روزها بسیار طرفدار پیدا کرده است. سقف مشبک وافل مزایای زیادی نسبت به دیگر قالب ها و سازه ها دارد. به همین خاطر تصمیم گرفتیم در این مقاله درباره قیمت این سقف صحبت کنیم که بحث مهمی در زمینه ساختمان سازی به شمار می آید.

سقف بتنی وافل

از دیرباز تاکنون روش و تکنیک ساخت سازه و ساختمان دست‌خوش تغییرات زیادی شده است. سرعت تغییرات به حدی زیاد است که تا چند سال پیش سقف‌های تیرچه بلوکی از انواع مدرن و جدید سقف به حساب می‌آمدند.

1 2